Mart 26, 2022

SEO Uzmanı Nasıl Seçilmelidir?

SEO uzmanını seçme süreci oldukça kritiktir. SEO uygulamaları her web sitenin ihtiyaçlarına göre yorumlanıp tespit edilmesi gerektiği ve birçok konuda net kuralları olmadığı için çalışacağınız kişiye göre alacağınız verim tamamen değişecektir.

Çok kaba tabirle bir seo uzmanı web site trafiğinizi ve dönüşümlerinizi katlayacakken diğeri ona göre çok ufak artışlar ve hatta düşüşlere neden olabilir.

Ajans ve Marka Seviyesi ve Bilinen SEO Ajansları

Genelde büyük markalar haklı olarak farklı büyük markalarla çalışan ajansları güvenilir bulur ve onlarla iş birliği yapmak ister.

Bu durum büyük markaları daha güvenli ellerde hissettirebilir. Lakin bütçesi daha düşük olan markalar da bu ajanslardan destek aldığında yeterli ilgiliyi göremeyebiliyorlar. Ayrıca çok büyük bir marka değilseniz bu ajanslardan aldığınız destekte, ajansların onlarca hatta belki de yüzlerce müşterisi olduğu için sizin işlerinizi ajansın içindeki muhtemelen daha az deneyimli kişiler yapacaktır.

Hemen her ajansın el üstünde tuttuğu, en önemli müşterileri vardır. Sizler de kendi bütçeniz ve marka algınızla paralel seviyedeki ajanslar içinden en iyisini seçerek bunu sağlayabilirsiniz.

Freelance SEO Uzmanı ile Çalışmak

Freelance bir SEO uzmanı ile çalışmanın ajanslara göre maliyet, ilgi ve birebir iletişim gibi avantajları bulunmaktadır. Eğer benimle çalışmak isterseniz iletişime geçebilir veya freelance seo uzmanı ile çalışmanın avantajlarıyazımı okuyarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

SEO Uzmanı Nedir?

SEO uzmanı basit tanımıyla web siteniz üzerinde önereceği düzenlemeler ve eklemeler ile Google’dan çekeceği trafiği ve trafikten alacağı verimi arttırmayı amaçlayan kişidir. SEO’nun açılımı Search Engine Optimization, Türkçe’si ile Arama Motoru Optimizasyonudur.

SEO Uzmanı Nasıl Olunur?

SEO uzmanı olmak için önce işin teorisini iyice anlamak gerekir. Bunun için internette birçok kaynak mevcuttur. Başlangıç seviyesi için SEO Nedir? Nasıl Yapılır? 2022 SEO Başlangıç Rehberi yazımı okuyabilirsiniz.

Sonrasında bu bilgileri pratiğe dökerek, farklı web site tipleri ve yazılımcılarla çalışarak, kısacası tecrübe kazanarak uzmanlık geliştirilir. Teorik anlamda da pratik anlamda da gelişimin sonu yoktur diyebilirim.

Ek olarak Google güncellemelerini ve buna bağlı değişimleri & trendleri de takip etmek kritiktir.

Paylaş

Çekinme! Blog Yazısına Bir Yorum Bırak!