Mayıs 3, 2022

SEO Hizmeti

Kaliteli bir SEO Hizmeti almak, web sitenizin organik trafiği açısından şüphesiz en kritik konulardandır.

İyi bir SEO hizmetinde bence en kritik noktalar: Bilgi, tecrübe, ilgi ve iletişimdir.

Doğru kişiyi bulmak için araştırmalar yapmanız ve gerekirse farklı kişilerle görüşmeniz faydalı olacaktır. Bir ajans veya freelance seo uzmanı ile çalışabilirsiniz. Freelance çalışan olarak vaadim SEO hizmeti veren firmalara veya ajanslara göre daha düşük ücret, daha yüksek ilgi alakadır. Dilerseniz ajanslar ve freelance SEO Uzmanı arasında karar vermek için yazımı okuyabilirsiniz.

SEO Hizmeti Almak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Daha önceki 4 yılı çeşitli SEO firmalarında, ajanslarında ve markalarda olmak üzere 6 yıllık tecrübeme dayanarak sağladığım birinci sınıf SEO Hizmetini almak isterseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO Hizmeti web sitenizin Google ve diğer arama motorları üzerinden daha yüksek organik trafik alması ve organik dönüşümlerinin artması için yapılan çalışmalardır. Bu doğrultuda SEO Uzmanı hazırlayacağı geliştirme şablonları, vereceği öneriler ve yapacağı yönlendirmeler ile Google’da daha üst sıralarda yer almayı, daha yüksek trafik çekmeyi sağlamayı amaçlar.

SEO Hizmeti genel olarak SEO analiz hizmeti ve SEO danışmanlık hizmetini içerir.

WordPress web siteler için WordPress SEO hizmeti, diğer CMS ve yazılımlar için de SEO hizmeti edinebilirsiniz. Bunların arasında yapılırlık farkları olmakla birlikte temelinde yaklaşım aynıdır. Önemli olan yazılımcı veya web site sorumlusunun aksiyonları uygulayabilme düzeyidir. WordPress deneyimim sayesinde wordpress seo hizmetinde daha bütüncül yaklaşımlar geliştirmeye çalışmaktayım.

Genellikle SEO Uzmanının dediklerini hayata geçiren bir web site sorumlusu veya yazılımcı vardır ve bununla koordineli olarak çalışmak kritiktir. Aynı şekilde eğer bir metin yazarı varsa onunla da diyalog halinde bulunularak ilerlenmesi faydalı olacaktır.

SEO Hizmeti Neleri İçerir

SEO Hizmeti bazı yaklaşımlarda belli kalıplara bağlı olarak gelse de bana göre en ideali web siteyi ölçüp, web sitenin ve bulunduğu sektörün dinamiklerini gözeterek hareket etmektir.

Bu doğrultuda sunacağım hizmeti 4 ana başlıkta verebilirim:

  1. Teknik SEO Hizmeti
  2. Anahtar Kelime Hizmeti
  3. Site İçi ve Site Dışı Linkleme Hizmeti
  4. Ölçüm ve Analiz Hizmeti

Bu dört ana başlıktan web sitenin ihtiyaçları ve önceliklerine göre hareket edilerek geliştirmeler yapılması bence en profesyonel ve en iyi seo hizmeti yaklaşımdır.

SEO Hizmeti İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli, Mersin Dahil Tüm Şehirleri Kapsar

Genellikle artık yüz yüze görüşme konusu çok fazla önemsenmemekte ve görüşmeler online olarak yapılmaktadır. Benim de halihazırda farklı şehirlerden ve ülkelerden müşterilerim var ve daha önce de oldu.

Dolayısı ile SEO Hizmeti uzaktan verilebildiği için; İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli, Mersin dahil tüm Türkiye ve hatta tüm dünyayı kapsar.

Kurumsal SEO Hizmeti Çalışması

“Kurumsal SEO” araması yaygın olmakla birlikte aslında temelde SEO’dan ayrılan bir konumu bulunmamaktadır. Kurumsal SEO çalışması da tüm SEO çalışmaları gibi şirketin önceliklerine göre belirlenmelidir. Burada firmanın beklentileri ve sektörün dinamikleri göz önünde bulundurularak bir yol haritası izlenmesinin en doğru yöntem olduğunu düşünüyorum ve o şekilde çalışıyorum.

SEO Hizmeti Fiyatları

SEO Hizmeti fiyatları değişkenlik göstermektedir. Piyasada kullanılması gereken araçların dahi ücretini karşılamayacak komik derecede düşük rakamlar bulunmakla birlikte kimi seo firmaları ve ajanslarında da orta ölçekli firmalar için karşılanması zor seviyede yüksek fiyatlar verilebilmektedir.

2022 Nisan ayı itibari ile benim aylık olarak SEO hizmeti ücretim ortalama 6.000 TL olmakla birlikte bu fiyat aylık çalışmalara, sitenin yapısına ve büyüklüğüne, harcanacak aylık mesaiye göre değişiklik gösterebilir.

Google SEO Hizmeti Nedir?

SEO zaten arama motorları üzerinde yapılan optimizasyonlardır ve bu da minimum %90 oranında Google üzerinden döner. Bu doğrultuda SEO Hizmeti ile kastedilen genellikle Google SEO Hizmeti ile aynı şeydir. Lakin Youtube SEO Hizmeti, ASO, Amazon SEO gibi farklı kulvarlar da bulunabilmektedir.

Paylaş

Çekinme! Blog Yazısına Bir Yorum Bırak!