Mart 25, 2022

Freelance SEO Uzmanı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Freelance SEO Uzmanı ile çalışmanın birçok avantajı bulunmaktadır. En büyük avantajı bence direkt olarak uzman kişi ile çalışmak, işlerinizle o kişinin ilgilenmesi ve birebir onunla muhattap olmaktır. İkinci büyük avantaj ise fiyatlardır.

Eğer bir ajans ile çalışırsanız kurumsal bir kimlik ile çalışırsınız fakat işlerinize ajans içinde kimin baktığına tam olarak hakim olamayabilirsiniz. Freelance Uzman işlerinize direkt olarak kendisi bakar ve kendisi ile birebir iletişime geçerek daha verimli çalışabilirsiniz.

İşe bir SEO uzmanı alırsanız ise bu kişinin deneyimi muhtemelen freelance uzman kadar yüksek olmayacaktır. Ayrıca bu ikisinin masrafları genel olarak daha düşüktür.

Özetle doğru bir Freelance SEO Uzmanı ile çalışmak size hem daha iyi performans sağlarken maliyetlerinizi de düşürecektir.

Ben de kaliteli ajanslara göre daha erişebilir fiyatlara Freelance SEO Hizmeti vermekteyim, iletişim bölümündeki bilgilerimden veya form doldurarak ulaşabilirsiniz.

Web siteye organik trafik çekmenin, bunun için de doğru SEO uzmanı ile çalışmanın önemi artık ülkemizde de giderek daha iyi fark ediliyor ve hemen her ticari müessese SEO çalışmasına ihtiyaç duyuyor.

Bu süreçte SEO Uzmanı ile çalışmak için başlıca üç seçenek beliriyor diyebiliriz.

– İşe bir SEO Uzmanı Almak
– Bir SEO ajansı ile çalışmak
– Freelance SEO Uzmanı ile çalışmak

Burada tabii her birinin farklı avantajları ve dezavantajları olabilir.

Freelance SEO uzmanı ile çalışmanın en büyük avantajları direkt uzman kişiden ve daha düşük fiyata hizmet alabilmektir. Lakin doğru kişi ile çalışmaz iseniz istediğiniz gibi bir çalışma edinemeyebilirsiniz.

Kurumsal bir ajansla çalışırsanız maliyetleriniz daha yüksek olabileceği gibi ajans içinde kiminle muhattap olacağınızı seçemeyebilirsiniz.

Bir SEO uzmanını full time olarak işe alırsanız sizin için daha uzun mesai harcayabilir. Lakin bu şirket politikanızla örtüşmeyebilir veya büyük ölçekli bir marka değilseniz aradığınız derecede bir uzmanı bulmakta zorlanabilirsiniz.

Freelance SEO Uzmanını Nasıl Seçmeliyim?

Freelance SEO Uzmanının geçmiş iş deneyimine, yaptığı işlere, web sitesinin kalitesine ve size vaatlerine bakmak gerekir.

İlk sıra garantisi, backlink sayısı gibi ilkel ve trend dışı yaklaşımları elemeniz, web sitenize kapsayıcı bir yaklaşımla bir yol haritası çizen kişilerle çalışmanız size uzun vadede fayda sağlayacaktır.

Freelance SEO Uzmanı ile Çalışmak Riskli midir?

Burada kişinin deneyimini göz önünde bulundurmanız gerekir. Eğer bir ajansla çalışırsanız karşınızda sorumluluk alacak birini değil, bir şirketi bulursunuz. Freelance SEO Uzmanı ile her zaman birebir iletişim kurmak daha kolaydır ve riskleri daha da azaltacaktır.

Freelance SEO Ücretleri

Freelance SEO Ücretleri giderler daha az olduğu için genel olarak ajanslara göre daha makuldür. Tabii ki kaliteli bir çalışma için çok düşük ücretler beklemek doğru olmaz.

Piyasada çok komik ücretlere gerçek dışı sonuçlar vadeden kişilerden alacağınız pozitif bir sonuç olma ihtimali olmadığını düşünüyorum. Lakin kaliteli bir Freelance SEO Uzmanının ücreti, kaliteli bir ajansın ücretinden çok daha uygun olacaktır.

Paylaş

Çekinme! Blog Yazısına Bir Yorum Bırak!